חברת חבני רצפות בטון מבצעת עבודות של החלקת בטון, הטבעה בבטון ובטון צרוב:

  • החלקת בטון בהליקופטר

החלקת הבטון בהליקופטר היא תהליך קצר, האורך כשלושה ימים. יתרונותיו הם חוזקו ועמידותו, המשטחים הגדולים שניתן ליצור ממנו ושלל הגוונים שאפשר להוסיף לו.

לפני היציקה מכין הצוות המקצועי את השטח על ידי קיבוע תשתית לשטח, יצירת מסגרת מעליו והנחת רשת ברזל וסרגלי גובה. אל תוך המסגרות יוצקים את הבטון, ובסוף התהליך מחליקים אותו עם מכשיר המכונה "הליקופטר", בשל להבי ההחלקה שבתחתיתו. אל הבטון ניתן להוסיף גוונים שונים, או אבקת צבע מקשיח המכילה פיגמנטים.

  • רצפות שחיקה

רצפת שחיקה היא רצפה שנוצקה בתהליך זהה לזה של הבטון המוחלק, אולם כאן, בשלב ההחלקה עם ההליקופטר, נוסף לבטון חומר שחיקה. כך נוצר בטון חזק ואיכותי יותר, בעל שכבה עליונה אטומה שאינה חדירה לחומרים דוגמת שמן וכד'.

  • בטון מוחלק צרוב

הבטון הצרוב כשמו כן הוא - בטון מוחלק שעבר תהליך של צריבה. הצריבה נעשית על ידי החדרת תמיסה חומצית ומלחי מתכת, הצורבים את הסידן שבתוך הבטון ויוצרים מראה ייחודי. שימוש בתמיסה המכילה חומצת צבע, יוצר את הבטון הצרוב המגוון. תהליך הצריבה יוצר גוונים רבים היוצרים ריצוף מרשים. בסוף תהליך הצריבה בבטון צרוב, מוסיפים שכבת סילר, היוצרת ברק. השימוש בבטון צרוב מתאים לחללים שונים - מדרכות, שבילי כניסה, בתוך הבית, בחצר, באולמות ועוד.

  • ריצוף בטון מוטבע

ריצוף הבטון המוטבע פופולארי בעיקר כריצוף חוץ. ההטבעה בבטון, המוכרת גם בשם בומנייט, נעשית בשלל תבניות ומתאימה כמעט לכל תכנון עיצובי. השימוש בריצוף הבטון המוטבע מתאים לרחבות חוץ - מבתים פרטיים, שבילי כניסה וחניות לכלי רכב, ועד לשטחים גדולים דוגמת בריכות שחייה, גני אירועים, מדרכות ועוד.

תהליך ההטבעה בבטון נעשה על ידי יציקת הבטון על המצע המהודק שהוכן קודם לכן, לתוך תבניות שנבנו על פי דרישת העיצוב של הלקוח. התבנית יכולה להיות בכל צורה גיאומטרית. בעוד הבטון רך, מוחדרים אליו הצבע וחומר מונע שחיקה. השלב הבא הוא הטבעת הדוגמאות על הבטון.
כיממה לאחר היציקה נעשית עבודת חריצת הבטון למניעת סדקים, ואטימת המשטח על ידי מריחת חומר איטום.

כמו כל מוצרי הבטון שלנו, גם בניית רצפה זו אפשרית בשלל גוונים ודוגמאות.